Aktualności


Sprostowanie publikacji dot. zdarzenia w miejscowości Frydrychowice

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Szanowni Państwo,

w związku w wieloma publikami dotyczącymi rzekomego braku wolnej karetki pogotowia (dot. zdarzenia w miejscowości Frydrychowice), ZZOZ w Wadowicach zwraca się z prośbą do wszystkich redakcji o wcześniejszą weryfikację informacji przed publikacją artykułów opisujących tego typu zdarzenia. W artykułach podają Państwo, że z uwagi na brak dostępnych karetek pogotowia, do zdarzenia w miejscowości Frydrychowice zadysponowano dwa zastępy staży pożarnej. Z naszych ustaleń wynika, że dyspozytor medyczny przyjął zgłoszenie o zdarzeniu
o godzinie 17:00, a już o godzinie 17:01 przekazał zgłoszenie do jednostki Pogotowia Ratunkowego. Nasz Zespół Pogotowia Ratunkowego wyruszył z miejsca stacjonowania o godzinie 17:02, a na miejscu zdarzenia był o godzinie 17:09. Na miejsce zdarzenia zadysponowano również straż pożarną oraz policję. Zarówno jednostki straży pożarnej, jak i Zespół Ratownictwa Medycznego dotarli na miejsce w tym samym czasie. Resuscytację rozpoczęli strażacy, a w ciągu kilku sekund zaawansowane czynności ratownicze zostały wdrożone przez zespół pogotowia.

Rozpowszechnianie tego typu niepotwierdzonych treści budzi w społeczeństwie obawę o to, że w przypadku konieczności otrzymania pomocy medycznej, może ona nie zostać udzielona, bo karetka z powodu braku wolnego zespołu nie dojedzie. Ponadto, informacje te godzą w zespół, który niezwłocznie wyruszył do zdarzenia i ratował życie człowieka. Dlatego jeszcze raz apelujemy o rzetelność dziennikarską i weryfikację informacji przed ich publikację.

Scroll Up