Aktualności


ZZOZ w Wadowicach dba o dobre relacje z Pacjentem

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Personel medyczny Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach otrzymał certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. W imieniu TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych, ubezpieczyciela placówki i organizatora szkolenia, w dniu 2 grudnia 2019r. odznaczenie wręczył prezes zarządu Rafał Kiliński.
Patronem honorowym projektu jest Warszawski Uniwersytet Medyczny. Projekt finansowany jest z funduszu prewencyjnego TUW PZUW.

Bezpłatne szkolenie „Dobre Relacje z Pacjentem” to cykl warsztatów, seminariów i e-learningów o tematyce dotyczącej komunikacji interpersonalnej w podmiotach leczniczych, praw pacjenta, dokumentacji medycznej, zakażeń szpitalnych i zdarzeń niepożądanych. Projekt realizowany jest przez ekspertów TUW PZUW, w tym lekarzy z dużym doświadczeniem medycznym i ubezpieczeniowym, we współpracy ze specjalistami z zakresu komunikacji interpersonalnej z firmy Next Medica Sp.o.o. Szkolenie zakończone jest testem wiedzy. Pozytywny wynik jest podstawą do wydania certyfikatu.

– Program szkoleniowy „Dobre Relacje z Pacjentem” obrazuje jak ważna jest jakość relacji międzyludzkich w procesie leczenia i hospitalizacji pacjentów. Wierzę, że dzięki wykorzystaniu środków prewencyjnych i wiedzy specjalistów TUW PZUW i Next Medica Sp. z o.o. przyczyniamy się do poprawy standardów opieki nad pacjentami i realnie wpływamy na zmniejszenie wystąpienia ryzyk medycznych w przyszłości – powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

– To jest Wasze święto, Wasz sukces, to jest Wasza relacja z pacjentem. Wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania certyfikatu bardzo dziękuję: lekarzom, pielęgniarkom, położnym i całemu personelowi medycznemu oraz administracji. Mamy certyfikat, którym mogą pochwalić się tylko nieliczne szpitale w Polce, serdecznie Wam gratuluję i dziękuję – powiedziała Beata Szafraniec Dyrektor ZZOZ w Wadowicach.
Pani Dyrektor podziękowała przedstawicielom reprezentującym w/w firmy za umożliwienie przeprowadzenia bezpłatnych szkoleń dla personelu medycznego. Podziękowała również Panu Mirosławowi Nowakowi Przewodniczącemu Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych za przybycie na tę uroczystość i wsparcie.

Należy podkreślić, że ZZOZ w Wadowicach to 5. szpital w Polsce, który uzyskał certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”.

Łącznie w ramach realizowanego projektu we wszystkich szpitalach przeszkolonych zostało 6 500 pracowników, w tym dyrektorów placówek, ordynatorów, lekarzy, pielęgniarek, specjalistów ds. epidemiologii i zakażeń szpitalnych oraz specjalistów ds. jakości.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Scroll Up