Aktualności


Smutna informacja ze szpitala w Wadowicach. Zmarła doktor Jadwiga Smolec-Talaga

Data:
Kategoria: Ogłoszenia

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, że odeszła nasza Koleżanka i Przyjaciel – doktor Jadwiga Smolec-Talaga. Była osobą niezwykle oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z wielkim zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, postrzegając zawód lekarza nie tylko jako pracę, ale przede wszystkim powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi. Pełna empatii i ciepła, cieszyła się sympatią i uznaniem współpracowników, zawsze chętna do pomocy i wsparcia w każdej sytuacji. Będąc na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem poniosła najwyższą cenę. Do końca wierzyliśmy, że wygra tę walkę…

Dyrekcja i współpracownicy ZZOZ w Wadowicach składają rodzinie najszczersze kondolencje

Lek. Jadwiga Smolec – Talaga ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach w 1981r.

Po studiach medycznych związała się na stałe z wadowickim ZOZ-em rozpoczynając od stażu podyplomowego lekarza oraz dyżurów w Dziale Pomocy Doraźnej w Wadowicach. Ukończyła specjalizację I, a później II stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych, współpracując z oddziałem wewnętrznym oraz Miejską Przychodnią Rejonową. W międzyczasie ukończyła szkolenie z zakresu gastroskopii, dzięki czemu współtworzyła w ramach II oddziału wewnętrznego pracownię gastrofiberoskopii, w której wykonywała badania gastroskopii i panendoskopii.

Współpracowała również z Poradnią Cukrzycową. W tym czasie ukończyła drugą specjalizację – w dziedzinie endokrynologii. Nieprzerwanie pracowała w Powiatowej Przychodni Specjalistycznej w Wadowicach w Poradni Endokrynologicznej, a w ostatnich miesiącach wspierała także Poradnię Diabetologiczną.

Scroll Up