Aktualności


Pierwsza grupa osób w ZZOZ w Wadowicach zaszczepiona przeciw COVID-19

Data:
Kategoria: COVID-19

W Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19.

W środę (30 grudnia 2020 r.) zaszczepiono pierwszą grupę osób w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Jako pierwsza szczepionkę otrzymała lekarka POZ Bernadetta Szczelina- Krzak. W następnej kolejności zostaną zaszczepieni pracownicy oddziałów „Covidowych” oraz SOR.

Szczepienie poprzedzone jest wywiadem lekarskim. Każda osoba, która poddała się szczepieniu, przez kwadrans tuż po przyjęciu dawki zostaje pod obserwacją w punkcie szczepień.

W tzw. etapie „0” szczepiony jest personel szpitali i przychodni (lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, pracownicy administracji), ponadto pracownicy sanepidu, aptek, domów pomocy społecznej i miejskich ośrodków pomocy społecznej, osoby zatrudnione na uczelniach medycznych i studenci kierunków medycznych. Następnie szczepieni będą seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

Szczepienia przeciwko COVID-19 to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski. Właśnie dlatego informacje o jej przebiegu są umieszczane na bieżąco na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Są tutaj dostępne najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień.

Scroll Up