Aktualności


Kolejna nowa karetka dla ZZOZ w Wadowicach

Data:
Kategoria: Bez kategorii

W dniu 26.11.2019r. o godz. 12.00 nastąpiło uroczyste poświęcenie przez Kapelana Szpitala o. Jana Barci nowej karetki, która od tej pory służyć będzie mieszkańcom powiatu wadowickiego. To już kolejna, którą w ostatnich miesiącach udało się pozyskać. Karetka zastąpi wyeksploatowany samochód z 2014r. Ambulans będzie stacjonował w Andrychowie. Jest do Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem diesla, automatyczną skrzynią biegów. Na swoim wyposażeniu posiada najnowszy defibrylator lifepak 15 z automatycznym pomiarem ciśnienia i pulsoksymetrii, w samochodzie zamontowane są najnowocześniejsze nosze elektryczne systemu power load, które mają udźwig ponad 300 kg, a więc spełniają funkcję noszy bariatrycznych. W/w sprzęty medyczne są konieczne do zapewnienia pełnej opieki, komfortu oraz zachowania wysokiego poziomu świadczonych usług pacjentom korzystającym w przyszłości z nowego ambulansu.

Całkowity koszt zakupionego ambulansu wynosi 580.099,79 zł. w tym:

  • 239.280,00 zł – finansowane przez gminy powiatu wadowickiego (Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska, Spytkowice, Brzeźnica, Wieprz, Tomice, Stryszów, Lanckorona, Mucharz),
  • 100.000,00 zł – finansowane przez Wojewodę Małopolskiego,
  • 202.962,00 zł- finansowane przez Powiat Wadowice,
  • 37.857,79 zł – to wkład własny ZZOZ w Wadowicach.

Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec wraz z pracownikami serdecznie dziękuje za dofinansowanie zakupu karetki.

Informujemy jednocześnie, że w związku z otrzymaniem dotacji z Ministerstwa Zdrowia w ramach „Programu wymiany ambulansów” w wysokości 400.000,00 zł, zostanie także zakupiona karetka Zespołu Ratownictwa Medycznego, która będzie stacjonować w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Scroll Up