Aktualności


Kolejna karetka dla ZZOZ w Wadowicach

Data:
Kategoria: Bez kategorii

W dniu 30.05.2019r. o godz.11.00 nastąpiło poświęcenie przez Kapelana Szpitala o. Jana Barci nowego ambulansu systemowego, który od tej pory służyć będzie mieszkańcom powiatu wadowickiego. To kolejna karetka, która została pozyskana w ostatnich miesiącach dla ZZOZ w Wadowicach.

Tym razem dzięki dofinansowaniu ze strony Gminy Wadowice oraz Powiatu Wadowickiego został zakupiony nowoczesny ambulans typu C do transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia do szpitali o wyższym poziomie referencyjnym.

Całkowity koszt zakupu nowego ambulansu z noszami transportowymi wyniósł 367.455,10 zł z czego 250.000,00 zł pochodzi z budżetu Gminy Wadowice, a pozostałe 95.187,23 zł z budżetu Powiatu Wadowickiego. Wkład własny ZZOZ wynosi 22.267,87 zł.

Nowy ambulans Volkswagen Crafter 2.0 z automatyczną skrzynią biegów jest to karetka, która spełnia wymogi zespołu specjalistycznego i posiada nowoczesne nosze regulowane w siedmiu poziomach.

W/w sprzęt medyczny jest konieczny do zapewnienia pełnej opieki, komfortu oraz zachowania wysokiego poziomu świadczonych usług pacjentom korzystającym w przyszłości z nowego ambulansu.

Dyrekcja ZZOZ wraz z pracownikami serdecznie dziękuje za dofinansowanie zakupu karetki.

Scroll Up