Aktualności


Kolejna karetka dla ZZOZ w Wadowicach!

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Informujemy, że ZZOZ w Wadowicach otrzymał nowocześnie wyposażony ambulans, który został sfinansowany z Funduszy Europejskich. To dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców. Jesteśmy bowiem jednym ze szpitali małopolskich, które mogą poszczycić się kolejną karetką pogotowia dodatkowo wyposażoną w fumigatory, co w obecnym czasie epidemii jest niezwykle istotne.

Spotkanie, w którym nastąpiło przekazanie dyrektorom małopolskich szpitali 12 nowoczesnych karetek pogotowia odbyło się 30 lipca przed siedzibą Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Uczestniczyli w nim Wicemarszałek Łukasz Smółka, Wicewojewoda Zbigniew Starzec, Wiceprzewodniczący SWM Wojciech Grzeszek, Radni Województwa Anna Mikosz i Marek Wierzba, a także Dyrektor WSSE w Krakowie – Jarosław Foremny.

Tym razem karetka będzie stacjonowała w Wadowicach. Ambulanse to nowoczesne samochody, które zostały w pełni wyposażone w sprzęt medyczny, a także urządzenia łączności i urządzenia informatyczne. Każdy ambulans zgodnie z wymogami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego zawiera m.in.: nosze, krzesełko kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne. Dodatkowo, karetki mają na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych. Wartość otrzymanego ambulansu wynosi ponad 600 tys. zł.

Należy podkreślić, że karetki zostały zakupione w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Dziękujemy!

Scroll Up