Aktualności


“ Odważ się na zdrowie – kontynuacja programu!”

Data:
Kategoria: Bez kategorii

ZZOZ w Wadowicach kontynuuje projekt pn. “Zapobieganie nadwadze i otyłości wśród mieszkańców województwa małopolskiego”finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Zgodnie z ustalonym harmonogramem w październiku rozpoczęliśmy realizację kolejnego etapu – tym razem były to warsztaty dietetyczne, psychologiczne a także prowadziliśmy zajęcia rehabilitacyjne na basenie i sali gimnastycznej.

Miło jest nam poinformować, że osoby uczestniczące w Programie są bardzo zadowolone z efektów. Pacjenci są objęci kompleksową opieką przez lekarza, dietetyka, fizjoterapeutę i psychologa. Ten interdyscyplinarny zespół uczy, prezentuje i co wydaje się najważniejsze, motywuje do mierzenia się z własnymi słabościami. Sami uczestnicy są też dla siebie ogromnym wsparciem – w trakcie zajęć grupowych nawzajem motywują się podpowiadają, jak radzić sobie z trudnościami. W grupach omawiane są również sposoby radzenia sobie ze stresem, który jest jednym z czynników powodujących problemy z prawidłowym odżywianiem.

Program pozwoli na zwiększenie świadomości wśród uczestników na temat koniecznych modyfikacji stylu życia, które mogą uchronić ich przed konsekwencjami zdrowotnymi wywoływanymi nadmierną masą ciała czyli nadciśnieniem, cukrzycą, chorobami układu krążenia, nowotworami, a także cięższym przebiegiem COVID-19.

Życzymy wytrwałości !

Scroll Up