Aktualności


Oddział Dziecięcy w nowej, wyremontowanej lokalizacji

Data:
Kategoria: Bez kategorii

 

Już od dzisiaj nasi mali pacjenci będą leczeni w nowoczesnej i przyjaznej dzieciom lokalizacji! Pamiętając o tym, że dziecko jest szczególnym pacjentem, staramy się podnosić standardy, traktując wszystkich naszych pacjentów z najwyższą troską.
Mimo trudnej sytuacji finansowej ZZOZ w Wadowicach, dzięki dofinansowaniu ze strony Starostwa Powiatowego, udało się stworzyć kolorowe miejsce, w którym dzieci będą mogły choć na chwilę zapomnieć o swojej chorobie, bólu i strachu.

Oddział Dziecięcy Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach zmienił się w bajkową krainę. Wszystko za sprawą rysunków, jakie zdobią ściany sal. Pomieszczenia zostały pomalowane w ramach projektu artystycznego „Kubusiowe Szpitale” realizowanego przez Grupę Maspex.

W dniu 4 września 2018r. o godz.11.00 w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej
w Wadowicach nastąpiło uroczyste poświęcenie przez Kapelana Szpitala o. Bogdana Smolińskiego Oddziału Dziecięcego. Oddział został przeniesiony do Pawilonu C Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach, na najwyższe, IV piętro.
Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,25 mln zł, z czego ponad 90% pochodzi z budżetu Powiatu Wadowickiego, za co serdecznie dziękujemy w imieniu pracowników i pacjentów,
a ponad 73 tys. zł z budżetu ZZOZ.
W otwarciu nowo wyremontowanego Oddziału udział wzięli: Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński, Przewodniczący Rady Powiatu Wadowickiego Jan Gębala, Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec i Ordynator Oddziału Dziecięcego lek. Jerzy Gryboś.

Z wielką radością informujemy, że Oddział Dziecięcy był ostatnim, który został przeniesiony z budynku przy ulicy Karmelickiej 12. Od teraz wszystkie oddziały szpitalne zlokalizowane są pawilonach przy Karmelickiej 7, tworząc wygodne i bezpieczne połączenie komunikacyjne.

 

Scroll Up