Aktualności


Komora do transportu osób w izolacji

Data:
Kategoria: Bez kategorii

W dniu dzisiejszym do Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach została dostarczona komora do transportu osób w izolacji. Komora stanowić będzie wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

To kolejny sprzęt, który został zakupiony w ramach projektu pn. “Małopolska Tarcza Antykryzysowa- Projekt Medyczny.” Wartość komory wynosi 20.454,00 zł.

Komora do transportu osób w izolacji znajduje zastosowanie we wszelkich sytuacjach, kiedy zachodzi konieczność bezpiecznego przetransportowania pacjentów chorych lub podejrzanych o zarażenie chorobą wysoce zakaźną. Została wyposażona w niezbędne dodatki i akcesoria mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracowników medycznych oraz komfortu transportowanych osób. Komora jest produktem wielokrotnego użytku, podlega dekontaminacji. Transport z wykorzystaniem komory odbywa się w warunkach ujemnego ciśnienia, co zapobiega wyciekowi zanieczyszczonego powietrza. Produkt jest lekki i bardzo poręczny, co ułatwia podjęcie akcji ratowniczej i realizacji transportu pacjenta.
Zakup w/w sprzętu jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Serdecznie dziękujemy!

Scroll Up