Aktualności


Jakościowy test chemiluminescencyjny do wykrywania przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach ul. Karmelicka 5 posiada w swojej ofercie badań immunologicznych jakościowy test chemiluminescencyjny służący do wykrywania w ludzkiej surowicy przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG.

Oznaczenie przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 w klasie IgG wykonuje się w celu sprawdzenia występowania przeciwciał po zakażeniu wirusem wywołującym COVID-19. Przeciwciała klasy IgG są zazwyczaj wykrywane we krwi jako przeciwciała „późnej fazy” infekcji. Obecność przeciwciał IgG świadczy o przebytym kontakcie z wirusem SARS-CoV-2 i rozwinięciu w organizmie humoralnej odpowiedzi immunologicznej. Przeciwciała mogą występować najwcześniej po około 11-14 dni od wystąpienia objawów choroby. Wynik dodatni może świadczyć o przebytym, nieaktywnym zakażeniu.

Test może wykonać:

  • Pacjent, który nie był zdiagnozowany w kierunku COVID-19, ponieważ badanie pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy miał kontakt z wirusem;
  • Pacjent, który przeszedł COVID-19, potwierdzony badaniem genetycznym, ponieważ test pokaże jaki jest poziom przeciwciał odpornościowych.

Cena badania: 79 zł

Wynik dostępny na internetowej platformie e-LABORAT w tym samym dniu.

Materiał do badań pobierany jest w Punkcie Pobrań w Centrum Medycznym Powiatu Wadowickiego, ul. Karmelicka 5, parter:

  • od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00- 12:00
  • w sobotę w godzinach 7:00-10:00

Zapraszamy!

Scroll Up