Aktualności


Bezpłatne badania osteoporozy dla kobiet 55+

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Szanowni Pacjenci,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach osteoporozy dla kobiet 55+.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 55 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

 

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również
w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

 

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem
do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

 

Badanie odbędzie się:
14.06.2022 r. w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej, ul. Karmelicka 5, Wadowice.

Zostanie przeprowadzone w Mobilnej pracowni densytometrycznej – OSTEOBUS

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Zapisy telefonicznie: 32 746 25 00 lub 502 278 782 lub 512 491 408

Szczegółowe informacje na temat badania znajdują się na stronie

http://www.osteoporozakrakow.pl/

 

Zapraszamy na badanie!

Scroll Up