Aktualności


Akcja charytatywna “Poduszka dla maluszka” w szpitalu w Wadowicach

Data:
Kategoria: Bez kategorii

Radość i uśmiech na twarzach dzieciaków towarzyszyły akcji „Poduszka dla Maluszka” w Szpitalu im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Dzień przed Wigilią 23.12.2018r. do naszego Szpitala zawitali specjalni wysłannicy św. Mikołaja. Wszyscy pacjenci Oddziału Dziecięcego od niemowlaków do dobiegających pełnoletniości, otrzymali sympatyczne słodkie prezenty, kosze pełne słodyczy i owoców oraz niepowtarzalne – poduszki przytulanki.

Organizatorem akcji było Stowarzyszenie Integracji i Współpracy Społecznej SPLOT z Brzeszcz. Wierzymy, że „Poduszka dla Maluszka” to szczególny dar dla dzieci. Celem akcji jest umilenie pobytu dzieci przebywających w Szpitalu poprzez zakup prezentów świątecznych, doposażenie oddziałów dziecięcych, tak aby zwiększyć komfort pobytu małych pacjentów i ich opiekunów- Wierzymy, że „Poduszka dla Maluszka”, którą otrzymują dzieci przestępując próg szpitala daje im poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo okres świąteczny jest szczególnie trudny do przetrwania poza domem. Brakuje nie tylko magii i świątecznej atmosfery, ale również zapachów przygotowywanych potraw, krzątania i wizyt niespodziewanych gości z prezentami. To zadanie bierzemy na siebie – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia.

W imieniu własnym, naszych najmniejszych pacjentów i całego personelu bardzo dziękujemy.

Scroll Up