Aktualności


Ach! Co to był za Bal…

Data:
Kategoria: Bez kategorii

I charytatywny Bal “Dar serca” za nami! Wspaniała zabawa, wielu znamienitych gości i co najważniejsze, szczytny cel który przyświeciał organizatorom, sprawiają, iż już dzisiaj można powiedzieć, że czekamy na kolejne edycje. Inicjatorem i pomysłodawcą tego wydarzenia jest Pani Beata Szafraniec, Dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. Bal odbył się pod honorowym patronatem Starosty Wadowickiego Bartosza Kalińskiego, a wydarzenie wsparła również Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Agata Kornhauser-Duda.

Na Bal przybyło wielu znakomitych gości o “wielkim sercu”. Bal poprowadziła Dominika Bem, aktorka, dziennikarka i prezenterka, która przywitała zebranych gości wzruszającymi słowami
Jesteśmy tutaj nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych, tych, którzy będąc dziś nieobecnymi bardzo potrzebują naszych gorących serc. Cieszę się, że jest nas aż tak dużo – może to oznaczać tylko jedno, że mimo swej złudności, znoju i rozwianych marzeń jest to piękny świat.”

Celem organizacji Balu była chęć pozyskania środków finansowych na doposażenie oddziałów i poradni specjalistycznych. Dzięki nim podwyższony zostanie standard usług świadczonych dla pacjentów ZZOZ w Wadowicach. Duże podziekowania należą się pracownikom szpitala, którzy z zaangażowaniem podeszli do organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Włożyli w nie swoje serca oraz poświęcili wiele czasu, aby wszystko było “dopięte na ostatni guzik”. Bal odbył się w pięknie przygotowanych wnętrzach hotelu “Badura”, dzięki przychylności właściciela hotelu Pana Prezesa Zdzisława Badury.

Dyrektor ZZOZ w Wadowicach Beata Szafraniec oraz Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński, jako gospodarze wieczoru, przywitali gości i podziękowali za udział w Balu. Podczas wydarzenia wystąpiło wielu wspaniałych artystów:

 • Angelika Kot, wokalistka z Wadowic, która szerszej publice dała się poznać w programie The Voice of Poland, przy akompaniamencie Mateusza Krystiana, pianisty i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu; w piosence “Czas nas uczy pogody” Grażyny Łobaszewskiej oraz Adele”One and only”;

 • Oliwia Szafraniec (12 lat), uczennica Szkoły Społecznej STO w Katowicach i Studium baletowego Terpsychora w Katowicach oraz Paulina Chorąży (14 lat), uczennica Szkoły Muzycznej Yamaha w Wadowicach; cover piosenki “We are the world”, po polsku “To jest nasz świat”;

 • Kazimierz Waliczak, nauczyciel gry na saksofonie w Szkole Muzycznej Yamaha
  w Wadowicach; w utworze: Candy Dulfer “Lily was here”;

 • Monika Sajdak projektantka ubrań – pokaz mody (makijaż: Barbara Mikołajczyk, modelki: Ekaterina Verenich, Natalia Fiałek, Paulina Urbaniec, Monika Chachulska, Roksana Turek, Natalia Pstrąg);

 • Aleksandra Karasińska i Klaudiusz Curzydło, para taneczna z Klubu tańca sportowego ELAN Andrychów, posiadająca klasę C w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.

Oprawę muzyczną balu zapewnił Zespół Wokalno-Instrumentalny SEKRET.

Bal Charytatywny “Dar Serca” wsparła również Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Agata Kornhauser-Duda, która przekazała na cele aukcji charytatywnej bursztynowy naszyjnik.

Zabawa była udana, ale nikt nie zapomniał o szczytnym celu. Podczas balu odbyła się licytacja wartościowych przedmiotów przekazanych przez darczyńców, m.in. naszyjnika z bursztynem, pamiątki z gali MMA, koszulki reprezentacji Polski w hokeju
z autografami zawodników i trenera, biżuterii, a także dzieł lokalnych artystów: obrazów rzeźb drewnianych i ceramicznych, rękodzieła.

Ten wspaniały Bal mógł odbyć się dzięki licznym darczyńcom. W tym zabieganym świecie nie zabrakło im czasu, aby wspomóc naszą akcję. Pomogli nam:

 • Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (Warszawa);

 • Park Handlowy Błonie (Wadowice) – nowo otwarte centrum handlowe w Wadowicach. Znajdują się tutaj sklepy znanych sieciowych marek tj. Martes Sport, PEPCO, Rossmann, Stokrotka oraz CCC;

 • Energylandia (Przytkowice) – największy park rozrywki w Polsce, posiada 4 strefy: Bajkolandia dla najmłodszych, Strefa Familijna dla całych rodzin, ekstremalna oraz wodna. Zapewnia 70 atrakcji, w tym największe w Europie Środkowo-Wschodniej roller coastery, łodzie oraz pontony;

 • Centrum Ochrony Security Sp. z o.o. (Sosnowiec) – firma realizująca usługi z zakresu ochrony inwestycji, osób i mienia wraz z montażem systemów ochrony technicznej (systemy alarmowe, systemy CCTV, kontroli dostępu, videopatrol i inne rozwiązania techniczne w tym zakresie ). Dodatkowo świadczy usługi z zakresu utrzymania czystości na obiektach i terenach zewnętrznych;

 • Asseco Poland S.A. – największa Polska spółka informatyczna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ponad 25 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie, dla firm z kluczowych dla gospodarki sektorów.

 • Przedsiębiorstwo Pszczelarskie Tomasz Łysoń (Klecza Dolna) – jedno z największych
  w Europie przedsiębiorstw pszczelarskich, specjalizujących się w produkcji uli styropianowych w sześciu systemach, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu stało się pionierem w produkcji sprzętu pszczelarskiego, takiego jak miodarki, urządzenia do kremowania, odsklepiania, dozowania miodu.;

 • Maspex Sp. z o.o. (Wadowice) – jedna z największych firm w Europie Środkowo-Wschodniej w segmencie produktów spożywczych z liderską pozycją na rynku soków i napojów, produktów instant oraz wyrobów zbożowych. W porfolio firmy znajdują się takie marki jak: Tymbark, Kubuś, Lubella itp. Produkty spółki trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.;

 • Ryłko Sp. z o.o. (Kalwaria Zebrzydowska) – polski producent obuwia damskiego oraz męskiego ze skór naturalnych, a także galanterii skórzanej.

 • Piekarnia Lempart w Wadowicach, przy ul. Zatorskiej w Wadowicach

 • Krzemień Marcin (Wadowice) – firma zajmująca się produkcją brodzików, akcesoriów łazienkowych oraz płytek szklanych;

 • Hotel “Badura” w Wadowicach – jest idealnym miejscem dla tych, którzy cenią elegancki styl, wspaniały klimat oraz bliskość przyrody. Wszystko to zapewnia optymalne warunki do wypoczynku, relaksu oraz pracy. W hotelu są organizowane przyjęcia weselne, komunijne lub okolicznościowe, a dla klientów biznesowych – profesjonalnie przygotowane seminarium, konferencje czy spotkania biznesowe.

Darczyńcy, którzy przekazali przedmioty na licytację:

 • Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda

 • DE MARCO Władysława Frączek

 • F.H.U„VICTORIA” J.Skudlarski w Wadowicach

 • Czarny Groń Sp. z o. o.

 • Młyn Jacka Hotel & Spa

 • MASPEX Sp. z o. o.

 • Park Hotel Łysoń & Spa

 • Śląskie Towarzystwo Sportowe w Katowicach

 • Daniel Bartłomowicz

 • Fortenzo w Wadowicach

 • Lokalni artyści: Grzegorz Giermek, Alex 4agatow, Maria Koman, Tadeusz Maj, Sylwia Prażmowska-Kulig, Urszula Wajdzik, Mira 4agatowicz, Jan Bednarz, Grażyna Obersztyn, Irena Lurie-Chudy, Rafał Lenart, Katarzyna Rychlik.

Należy wymienić również firmy, które w trakcie Balu zadbały o wyjątkowe doznania kulinarne tj. Cukiernicze smakołyki cieszące zarówno oko jak i podniebienie. Słodkości były dziełem piekarni cukierniczej “KWIATEK” z Kalwarii Zebrzydowskiej, oraz ciastkarni “IZA” ze Stanisławia Górnego. Cukiernia “KOKOSEK” z Jaroszowic, zafundowała piękny tort w kształcie naszego Szpitala. Na stołach pojawiły się wędliny z okolicznych firm: zakładów mięsnych “Bąk” z Wieprza, zakładów mięsnych “ Kastelik” z Wadowic, oraz Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Handlowego Szlagor Maciej z Andrychowa. Firmy Maspex sp. z o.o., z Wadowic zapewniła napoje oraz podarowała wiele firmowych gadżetów m. in. dla dzieci.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Bartoszowi Kalińskiemu Staroście Wadowickiemu, który objął honorowym patronatem I Bal Charytatywny oraz gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wszystkim darczyńcom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania I Balu Charytatywnego “Dar Serca”.

I Bal Charytatywny “ DAR SERCA” nie odbyłby się, gdyby nie ludzie wielkiego serca:

Człowiek jest wielki, nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Bal Charytatywny integrując jednostki stworzył budowlę nie ręką ludzką uczynioną, a “dobrocią i gorącym sercem”.


Serdecznie dziękujemy!


Do zobaczenia na następnym balu!

Scroll Up